Oktay ENSARİ

"PALAVRA, PALAVRA, HEPSİ PALAVRA…"

Kayserispor ligde kaldı, yeni sezon için süreç kısa,transfer balonları havada uçuyor. Kayserispor ayağını yorganına göre uzatmak zorunda. Zira, Türkiye Futbol Federasyonu'nun belirleyeceği bütçe bekleniyor. Kayserispor buna göre transfer yapacak  Süper Ligdeki diğer takımlar gibi…

O nedenle transfer balonlarıyla kimse Kayserili sporseverleri, Kayserispor’un fanatik taraftarını kandırmasın.

Her şey fotoğrafçılık diliyle flu. Yani belirsiz. Netlik yok. Yazılanlara çizilenlere bakınca, aklına Ajda Pekkan’ın ‘’Palavra’’ şarkısı geliyor. Ne diyor Ajda ;

Okumaya doyamadığım, bir aşk öyküsü gibisin
Bu her günki, sudan sözler, boş vaatler
Dünüm, bugünüm
Daha neler

Geleceğim, tek gerçeğimsin
Artık bitsin, sus hiç konuşma
Anlamam hiç kendini, yorma boşuna

Palavra, palavra, palavra
Dinle beni
Palavra, palavra, palavra
Yalvarırım
Palavra, palavra, palavra
Yemin ederim
Palavra, palavra…

Çok bilmişler, kalemşorlar yazıyor, Yasir Fenerbahçe’ye döndü. Pedro, Lung, Mensah, sakatlıktan yeni kurtulmuş, Nurettin gidiyor. Mensah Beşiktaş’la, yok olmadı Trabzonspor’la anlaştı. Lung Galatasaray’a gitti. Fenerbahçe’den kiralanan Yasir, sarı lacivertli takıma nasıl döner? Kayserispor’un Fenerbahçe ile yaptığı 'Geri Dönüş Sözleşmesi'ne göre bu genç oyuncu için Kayserispor'a 5 milyon euro öderse gidebilir. Sizce Fenerbahçe Yasir için Kayserispor'a 5 milyon euro öder mi?

Hani Prosinecki Trabzonspor’a gidiyordu? Adamlar İngiliz hoca ile yeni sezona gireceklerini açıkladı, mat oldunuz mu?

Kayserispor’da Pedro Henrique’nin, Zoran Kriseviç’in, Sapunaru’nun Mario Situm’un, Gustavo’nun, Nurettin’in Emre’nin sözleşmeleri devam ediyor.

Keza kaleci İsmail Çipe ile genç milli takımın file bekçisi Doğan Alemdar’ın da… Yani takımın iskeleti bir anlamda korunuyor. Gelecekler cabası…Mensah  ve  Lung ‘un durumları belirsiz. Lung kalmaktan yana .Enver Şahin’in 6 aylık sözleşmesi bitti. Gidebilir de kalabilir de. Mensah’ın durumu anlaşılması halinde Prosinecki veya gelecek hocaya bağlı. Durum budur.

Siz siz olun, transfer yalanlarına kanmayın. Dedim ya bu balonlar :"Palavra"

Diğer Makaleler