Başkan Büyükkılıç, özel öğrencilerin karnelerini dağıttı

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki karne dağıtım törenine katılarak, özel öğrencilere karnelerini dağıttı. Törende konuşan Büyükkılıç, “Size hizmet etmeyi ibadet biliyoruz. Onun dışında bir kaygımız yok” dedi. 
 
Kayseri Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nde engelli öğrencilere eğitim-öğretim dönemi sonunda karneleri verilmek üzere karne etkinliği düzenledi. Düzenlenen törene Kayseri Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, daire başkanları, Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, öğrenciler ile veliler katıldı. 
Törende konuşma yapan Başkan Büyükkılıç, “Merhametimizi esirgemeyeceğiz, şefkatimizi esirgemeyeceğiz. Bu yavrularımızı bağrımıza basacağız. Velilerimiz de adeta onların yerine kendimizi koyarak, onların evladına nasıl davranılması gerektiği anlayışı içerisinde onlarla birlikte aynı duygularla paylaşıp yaşayacağız. Bizim ecdadımız ayağı kırık leyleklere vakıf kurmuş olan bir ecdattır. Mahlukatın hiçbir kademesindeki canı ihmal etmeyen bizim ecdadımız, bizim kültürümüz, kaldı ki insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi ile bizlere emanet edilen bu yavrularımız için biz ne yapsak az diyoruz. Sizler bizim dua kaynağımızsınız, bereketimizsiniz, yüz akımısınız. İyi ki varsınız. Sizlerin duası bizi ayakta tutuyor, bizim hizmet etmemize vesile oluyor, bu şehrin başının, gözünün sadakası oluyor” ifadelerini kullandı. 
 
‘YAVRULARIMIZIN HER BİRİNİ ALINLARINDAN ÖPÜYORUM’
 
Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi kurucusu hayırsever Özderici ailesini yâd eden Büyükkılıç, “Kayseri Büyükşehir ve hayırsever ailesi ile işbirliği halinde yapılmış olan bu önemli ve anlamlı çalışmanın, Milli Eğitim Bakanlığımız, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığımız ile işbirliği halinde çalışmalarını sürdürüyor olması, işin ciddiyetini, disiplinini,  resmi boyutunu da gösterir. Biz yasa gereği sizlerden hiçbir kuruş almadan bu hizmetleri veriyoruz, vermek mecburiyetindeyiz. Yani yasa emretmese de bizim inancımızda, bizim felsefemizde bu var. Ama tabi ki devletimiz de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde merhamet ve şefkat duygularını adeta yansıtan ülkemizin her tarafında karış karış yansıtan bu anlayışın, Kayseri’de o anlayışın başını dik tutma adına bir çalışma yapıyor olması, burada velilerimizle, yavrularımızla, canlarımızla el ele olmamız bizler için çok önemlidir. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizlere güvenen velilerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz sizler için varız. Hizmet etmeyi ibadet biliyoruz. Onun dışında bir kaygımız yok” şeklinde konuştu. 
 
Kayseri denilince akla hayırseverler şehri geldiğini, böyle bir şehrin başkanı ve mensubu olmanın kendisi için onur olduğunu söyleyen Büyükkılıç, “Kayseri denilince dürüstlük gelir, Kayseri denilince bayrağına bağlı insanların yaşadığı, vatanı için, devleti için, milleti için adeta canını veren insanların olduğu bir şehir akla gelir. Böyle bir şehrin belediye başkanı olmak, böyle bir şehrin hizmetkarı olmak, böyle bir şehrin mensubu olmak, elhamdülillah bizim için şereftir, onurdur. Yavrularımızın her birinin ayrı ayrı alınlarından öpüyorum” dedi. 
Besime Özderici Engelsiz Yaşam Merkezi’nin karne töreninde toplam 222 özel öğrenciye karneleri verilirken, törende engelli öğrenciler ile velileri teşekkürlerini, dilek ve temennilerini bildiren birer konuşma yaptı.

Diğer Haberler