Oktay ENSARİ

BELEŞ GOLLERLE GELEN MAĞLUBİYET

Son haftalarda yükselişe geçen temsilcimiz Hes Kablo Kayserispor, Çaykur Rizespor maçına Mensah ve Yasir'i de 11'e alarak başlamıştı.

Ev sahibi ekibin ilk 10 dakikadaki baskısı 11. dakikadaki sürpriz golle sonuçlandı. Gustavo'nun kapatamadığı köşeden şut atan Samudio'nun bu vuruşu zemine çarpıp Lung'u geçerek filelerle buluştu. Yediği bu gol son haftalarda panter kesilen Lung'a yakışmadı.

Bu golden sonra Kayserispor oyunda dengeyi sağladı. 32. dakikada Kayserispor Diego'nun frikik golüyle skoru eşitledi. Golün ardından oyunun gidişatını ele geçiren Kayserispor'un Mesanoviç'le yakaladığı bir pozisyon da direkten döndü. İlk yarı Rizespor'un, Kayserispor kalesindeki etkili tek pozisyonuyla bulduğu 'beleş' golle 1-1 sona erdi.

İkinci yarıda yağmurla birlikte Kayserispor'da hızlandı. Sağlı sollu ataklarla sarı-kırmızılılar Rizespor kalesini bunalttı. 

Prosinecki oyuna Lopes'i ve Situm'u alıp oyunu rölantiye aldı. 75. dakikada Gustavo ikinci sarıdan kırmızı kartı görerek takımını sahada 10 kişi bıraktı. 

85. dakikada Mensah'ın pozisyonunda Rizesporlu Diomande topu elle kesince, Kravets penaltıdan skoru 1-2 yaptı.

90+2'de ise ev sahibi ekip ikinci bir 'beleş' golle skoru eşitledi. 

Sonra da Fenerbahçe maçının tekrarı gibi Rizespor'un üçüncü golü geldi. 

Kayserispor önde götürdüğü maçı ev sahibi ekibe son 5 dakikada ikram etti.

Diğer Makaleler