Oktay ENSARİ

FABRİKA AYARLARI!

Hes Kablo Kayserispor maça iştahlı başladı. Lennon, Pedro ve Kvrziç kanatlardan etkili ataklar yaptı. Defans ise daha dikkatliydi. Penaltı golüyle Kayserispor ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. Ancak penaltı golüne takım halinde itiraz eden Konyaspor, ikinci yarıda hakem Ali Palabıyık üzerinde adeta baskı kurdu. Nitekim Pedro'ya Sukubiç'in yaptığı çelme buz gibi penaltı iken, Palabıyık ceza alanındaki beyaz noktayı gösteremedi.

Lennon'ur atıldığı pozisyonda Abdulkerim'in elleri bu oyuncunun sırtındaydı. Net bir faul dahası verilmeyen ikinci penaltı tartışılırken, uyduruk bir sarı kart ve çift sarı karttan Lennon kırmızı kartla takımını sahada 10 kişi bıraktı.

Bu hakemler hakikaten bir alem. Olmayan pozisyona penaltı, olan net 2 pozisyona ise devam kararı…

Kayserispor tam oyuncu değişikliği yapıp ikinci golü ararken, Lennon'un atılmasıyla taktiksel değişikliğe gitmek zorunda kaldı. Dolayısıyla da oyun sistemi alt üst oldu.

85. dakikada kaleci İsmail'in uzaklaştırdığı topu VAR'da Ali Palabıyık uzun süre inceledi. Sonra bu pozisyonu penaltı olarak nitelendirdi. Böylesi uyduruk penaltı kararı gerçekten çok ağır oldu. Ayıptır. Hacıahmetoviç'in pozisyonla ilgisi yok.

Senaryo böyle yazılmış. Bunun adı futbolsa, bunun adı emeğin hakkıysa Kayserispor'a yazık oldu.

Diğer Makaleler

YETER AMA YETER!
  • 14 Subat 2021
KARA BİR HAKEM
  • 01 Ocak 1970