Kayseri'de salgına karşı dezenfekte çalışmaları sürüyor

Kayseri Büyükşehir  Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı virüsün Türkiye'de görüldüğü 11 Mart'tan bu yana kararlı bir mücadele sergilediklerini belirtti.

Büyükkılıç, yazılı açıklamasında, toplu ulaşımda hijyene önem verdiklerini vurgulayarak, "Raylı sistem istasyonları ve otobüs durakları 4 bin 128 kez dezenfekte edilmiştir." ifadelerini kullandı. 

Vatandaşların yoğun kullandığı yaşam ve hizmet alanlarına yönelik dezenfeksiyon işlemlerinin aksatılmadan belli bir plan dahilinde yürütüldüğünü aktaran Büyükkılıç, şunları kaydetti: 

"Her gün 10 binlerce hemşehrimizin kullandığı toplu ulaşım araçlarının dezenfekte edilmesi şüphesiz önem taşımaktadır. Bir doktor olarak hep tekrarladığım gibi maske ve mesafe ile hijyen de pandemi ile mücadelenin en önemli tedbir unsuru. Ulaşım hizmetlerini verirken de bunu çok önemsiyoruz. Bugüne kadar 26 bini otobüs olmak üzere toplam 35 bin 721 kez araçlarımız dezenfeksiyon işleminden geçirildi. Tüm bu işlemler için 12 bin 500 litre dezenfektan kullanıldı. Toplu ulaşım araçlarının yanı sıra raylı sistem istasyonları ve otobüs duraklarını da planlı bir şekilde dezenfekte ediyoruz."

 

Diğer Haberler