Kayseri Kadın FK’dan Edanur ve Ayşegül’ün milli gururu

U15 Milli Takım kampına davet edilen Kayseri Kadın Futbol Kulübü alt yapı sporcuları Elanur Çıkılı ile Ayşegül Aydın, gururlandıklarını ve milli takımda kalıcı olmak istediklerini söylediler.  

Futbola Kayseri Kadın Futbol Kulübü alt yapısında başlayan 13 yaşındaki Elanur Çıkılı ve Ayşegül Aydın, U15 Milli Takım kampına davet edildi. Sporcular Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde 20-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan kampa katılacak. 

Kamp öncesi çalışmalarını Sümer Sahasında gerçekleştirilen idmanla sürdüren sporculardan Elanur Çıkılı, “Futbola 9 yaşında mahalle arasında oynayarak başladım. Daha sonra milli takıma çağırıldım. Ailem sevindi, ben de onların gururunu boşa çıkartmak istemiyorum. Milli takıma çağırıldığım için mutluyum. Başaracağıma inanıyorum” dedi.

Ayşegül Aydın ise, “13 yaşındayım. 8 senedir futbol oynuyorum. Futbola Beden Eğitimi öğretmenimin yönlendirmesiyle başladım. Milli takım hedeflerimin arasındaydı. Çalışarak hedefime ulaşmayı başardım. Önce ailemi gururlandırmak daha sonra da hocalarımın yüzünü kara çıkartmamak istiyorum” dedi.

Diğer Haberler