KAYSERİLİ NAKLİYECİLER MİLLETVEKİLİNE DERT YAND

KAYSERİ'nin  maden taşımacılığı konusunda çok sayıda nakliyecisi bulunan Yahyalı ilçesinde çok sayıda nakliyeci esnafı kendileriyle görüşmeye gelen MHP Kayseri  milletvekili Baki Ersoy ve  Yahyalı ilçesi Belediye başkanı  Esat Öztürk'e dert yandı.

Çok sayıda nakliyecinin katıldığı ve Dijital Takograf uygulamasının yürürlüğe girmesiyle ortaya çıkacak olan sıkıntıların masaya yatırıldığı toplantı, yaklaşık 1 saat sürdü. Başkanlık Makamında gerçekleşen toplantıya milletvekili Baki Ersoy’un yanı sıra Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk,  AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Yahyalı İlçe Başkanı Nebi Akkuş, Yahyalı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Nakliyecilerin sorunlarını dile getirmesinin ardından söz alan Vekil Baki Ersoy; “Gördüğüm kadarıyla Dijital Takograf uygulamasının 2-3 boyutta sıkıntısı var. Nakliyecilerin problemi, sadece Ulaştırma Bakanlığı’nın uhdesinde olan bir problem değil. Ulaştırma Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’ nın uhdesinde olan bir problem. Nakliyecilik sektörünün zaten önceden gelen sıkıntıları var. Nakliyeciler, 10 sene önceki fiyatlarla çalışıyorlar. Tonaj problemleri var. Bunun yanında lastik, mazot, işçilik fiyatları almış başımı gitmiş. Zaten kendini zor döndüren bir sektör. Bunun yanında da cezalar çok yüksek, esnaf kaldıramıyor. Ulaştırma Bakanlığı’nı arayarak biz Cumhur İttifakı’yız. Biz, bu ülke için doğru olanı yapmak zorundayız. Vatandaşa zarar veriyorsak eğer bunu hep birlikte düzenlememiz gerektiğini söyledim. Şoförler 4,5 saat araç kullansın 45 dk dinlensin. İnsani açıdan bu oldukça makul bir düzenleme. Ama bunu 9 saat ile sınırlayıp, 15 saat çalışamazsın dediğiniz anda bu farklı sonuçlara gidiyor. Bunu uygulayacak altyapı tesis anlamında Türkiye’de yok. Bu konuda Bakanlıklarımız çalışma yapacaklarını söylediler. Problemin farkına varıldı. Bizde takipçisi olacağız. Bu konuda bir düzenleme yapılacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

 

MELİKGAZİ'DE EN KÜÇÜK DAİRE 65 METREKARE OLACAKMELİKGAZİ'DE EN KÜÇÜK DAİRE 65 METREKARE OLACAK

Diğer Haberler