Oktay ENSARİ

KAYSERİSPOR'DA YENİ DÖNEM

Ligin dibine çöken,sezon başından bu yana sistemli olarak hakem hatalarıyla hırpalanan, maddi güçlükle boğuşan, transferde isabetsiz ve kifayetsiz oyuncularla kadrosunu şişiren, yerli oyuncular yeterli performansı göstermediği gibi sahaya 9 hatta 10 yabancı ile çıkan, daha ligin ilk yarısında 3.teknik direktörü göreve getiren, sportif teknik direktörünü postalayan Kayserispor, 2021 yılına yeni umutlar yeni projelerle giriyor.

Teknik adam, sportif direktör, futbolcu, yönetim ve hakem hataları derken çok ama çok kan kaybeden Kayserispor, şimdilerde yoğun bakımdan çıkmaya çalışıyor.

Kayserispor yönetimi, Berna başkanla birlikte bu günlerde yeni projeler, yeni planlamalar için kolları sıvadı. Sarı kırmızılı takımı aydınlık günlere götürecek gelişmeler özetle şöyle;

1)Kayserispor Samet Aybaba’yı gönderdikten sonra Marcus Sumudica’nın da kefaletiyle Rumen futbolunun efsane isimlerinden Dan Petrescu’yu göreve getirdi. Yabancı hoca seçimi, takımın on birini en az 9 yabancı futbolcunun oluşturması,hele hele bunun 3’nün Rumen olması, Rumen teknik direktör tercihini getirdi.

2) Sumudica’yı aratmayacak, onun kadar şovmen, hırslı, yerinde duramayan bir hoca Kayserispor'da görev yapacak. Rumen hocanın yanında biri Kayserili, diğeri Türkiye’de isim yapmış, gelecek planlamasında Kayserispor’da uzun yıllar görev yapacak, sportif menajerlik görevini de üstlenecek bir yardımcı antrenör yanına verilecek.

3) Kayserispor’la özdeşleşen Rumen milli takımın eski kaptanı, sarı kırmızılı takımın kaptanlık bandını kolunda taşıyan tecrübeli ismi Christian Sapunaru antrenörlük kursuna gönderilecek ve pro lisans alması sağlanacak. Gelecek planlamasında Sapunaru uzun yıllar bu kez teknik adam olarak Kayserispor’a hizmet edecek. Keza, İlhan Parlak’ta, benzer görev alarak, Kayserispor’un genç oyuncularıyla mentor olarak görev alıp,onlara ağabeylik yaparak takıma kazandıracak.

4) Kayserispor’un yetiştirdiği teknik adamlar Mustafa Uğur, Mehmet Bulut, Mustafa Çapanoğlu, Osman Yozgat, Fehmi Kuş gibi isimlerden bir teknik danışma kurulu oluşturulacak. Başkan Berna Gözbaşı ve yöneticiler, bu kurulla zaman zaman toplantı ve görüşmeler yapacak.

5)Devre arasında,transfer yasağı öncesi bazı oyuncular ikna edilerek, anlaşma yoluyla Kayserispor’dan gönderilecek. Transfer tahtasının tıkanmasına yol açan Hikmet Karaman, kaleci Hakan Arıkan ,menajer Seyit Üçgül gibi isimlerle görüşülerek,fedakârlık istenecek.

6)Transfer tahtasının açılması için şehrin dinamikleri harekete geçirilecek. Rumen hoca Dan Petrescu’nun da önerisiyle en az tartışmasız  nokta transferi,1 forvet, 1 orta saha, 1 kanat ve 1 sağbek en az 4 oyuncu devre arası takıma takviye edilecek.

Diğer Makaleler