Oktay ENSARİ

KAYSERİSPOR UMUT VERDİ

Hes Kablo Kayserispor maçın kağıt üzerinde favorisi gösterilen Fatih Karagümrük maçına yedeklerde oturan Fernandes, Pedro, İlhan Parlak gibi oyuncular dışında, İsmail-Lopes, Sapunaru, Kolovetsios, Aziz Behiç, Attamah, Zoran, Hasan Hüseyin, Gustavo, Lennon ve Kanga on biriyle başladı.

Nazar değmesin ama Kayserispor maçın ilk 30 dakikalık bölümünde oyuna ağırlık koydu. Zoran, Lennon ve Lopes'in ortalarıyla Kanga, Gustavo ve Hasan Hüseyin en az 5-6 pozisyonla gol kaçıran taraftı. 

Kayserispor o bildiğimiz Kayserispor değil. Oyun disiplini gelmiş, ataklar birbiri ardına, oyuncuların özgüveni yerinde.

Bu maçın başka bir önemi ise Kayserispor'da uzun yıllar genel menajerlik yapıp sonra F. Karagümrük kulübüne başkan olan Süleyman Hurma'nın yeni takımıyla, sarı kırmızılıların Süper Lig'deki ilk mücadelesiydi. İlk yarıda Kayserispor adına her şey var ama gol yoktu.

Kayserisor ikinci yarıda birçok gol pozisyonu yakaladı. Hatta tartışmalı bir penaltı pozisyonu var ki orta hakem Alper Ulusoy VAR'a bile gitmedi.

Futbolda genel kural yenemiyorsan yenilme. İşte Kayserispor her ne kadar maçın son 15 dakikasında Pedro'yu, Fernandes'i, Manzalayı, İlhan Parlak'ı oyuna alıp galibiyeti arzulasa da sezon başından bu yana ilk kez bu kadar gol pozisyonuna girdiği maçtan beraberlikle ayrıldı.

Ne diyelim, sağlık olsun…

Diğer Makaleler