Oktay Ensari

KAYSERİSPOR ÜZERİNDEN HESAPLAŞILMAZ

 


               Kayserispor’da bir olağanüstü kongre mutlu sonla bitti. Kongre sırasında ve öncesinde herkes eteğinde taşı döktü. Medya üzerinden yürütülen örtülü  hesaplaşma dindi… Gönül isterdi ki haftalardır Kayserispor adına kişiler üzerinden eleştiri oklarını yöneltenler, karnından konuşanlar gelip , ileri sürdükleri iddialarını genel kurulda dile getirip, Erol Bedir ve yönetiminden hesap sorsalardı… Başkan Erol Bedir, genelkurula hazırlıklı gelmişti… Elindeki sarı renkli klasörde 2.5 yılın  kalem kalem, dekontlarıyla, belgeleriyle,banka girişleriyle  kulüp dışından bir bağımsız  serbest muhasebeci ve mali müşavirlik  tarafından  hazırlanmış , gelir-gider, gerçekleşen rakamlar ve bütçeye ilişkin mali tablo bulunuyordu…Bedir, sitemini kürsüden, genelleme yapmadan  ‘’ Yazıp çiziyorlar ama ,bilmiyorlar ki , bizi ve bizleri daha çok motive ediyorlar’’ diye göndermeyle  dile getirdi.
AK Parti Kayseri milletvekili, yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı ve Kayserispor  onursal başkanı Mehmet Özhaseki’de noktasına, virgülüne dokunmadan tamamına katıldığım,spor dışında bu şehrin genel hastalığı olan fitne, fesat ve tezviratı ana konu alan mükemmel bir konuşma yaptı. İlk kez açık açık,kendisine yönelik eleştirilerde dahil ,şahsına ve bu kente yapılan olumsuzlardan ‘’ Ne yazık ki gevezeler çıktı ortaya. Bunlar münafıktır. İyi giden hiç bir şeyi sevmezler. Topluma düşlandırlar. Ne yapsanız,. Hemen eleştiri okları başlar, örneğin Kayserispor için bir şirket kurduk, hemen bunlar kim, ne götürüyorlar diye…Kimse basit işlerin peşinde olmasın. Kimse kimsenin ayağının altına karpuz kabuğu koymasın. Kayserispor özel bir marka ve değerdir. Ona ve kentimize sahip çıkalım. Bir ve beraber olalım.’’ konuştu… Özhaseki, ahte vefa duygusu içinde eski başkanlara, 10 yıl başkanlık yapan Recep Mamur’a ve salonda bulunan  ‘’Genç Osman ‘’ lakaplı sarı kırmızılı kulübün eski başkanlarından Osman Erköse,Sıkıyönetim döneminde çeşitli sıkıntılara gögüs geren benimde genel sekreterliğini yaptığım yönetimin fedakar başkanı Mustafa Elmağaçlı’ya,  meslekteki tecrübeli gazetecilere özellikle Salih Balcı ve eski yönetici Mehmet Büyükbaş’ı selamladı. Sonra, ‘’ Önceki dönemden aldığı borçlara karşın, 2.5 yıldır bu görevi başarıyla yapan  arkadaşım Erol Bedir’e teşekkür ederim. Kendisi benim arkadaşımdır. İyi tanırım. Kefilim’’ diyerek,salonda bulunan tecrübeli yöneticilere ve gençliği temsilen, Ülkü Ocakları Kayseri Başkanı Volkan Çolak ile   Kadir Has Spor salonundaki toplantı salonunu tezahüratlarla inleten Kapalı Kale Taraftar derneği üyeleri ve başkanı Ahmet Dirgenali’ye atıfta bulundu.
Sporcu Vali Sehmus Günaydın,futbol oynadığı yılları anlattıktan sonar, Türkiye Futbol Federasyonunun çıkardığı yeni talimatlar ve Bankalar Birliğinin bu konudaki girişimleriyle ilğili dikkatli olunmasını istedi. Vali Günaydın,artık  Kayserispor dahil kulüplerin ayağını yorganına gore uzatma zorunluluğu olduğunu,  mali yönden şeffaflaşmayla kulüplerin borca sokulmamasının ön planda olduğunu anlattı. Günaydın, kendisi başkanlığında yapılan Kayserispor toplantısını ‘’ Sonuç çıkmadı ‘’ diye eleştirenlere seslenerek,  ‘’ Bir araya gelmekte bir sonuçtur’’ dedikten sonra Valilik olarak Kayserispor için 12 ay sürecek bir yardım kampanyası düzenleyeceklerini belirterek ‘’ Herkes once bu kampanyaya katılarak üzerine düşeni yapmalı , sonra eleştirmeli. Kayserispor’a  destek verelim’’ şeklinde alkışlarla arasında konuşmasını sonlandırdı… Gelelim Baki Ersoy’a… MHP’nin Kayseri milletvekili, genelkurula girer girmez, protokolda, aralarına fit sokmaya çalışanlara,ayrı-gayrı göstermeye çalışanlara, yazan çizenlere nazire ve inat yaparcasına Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Çolak’ın yanına oturarak, anlamlı bir  fotoğraf   verdi.   Ersoy ‘’Yanlış anlaşılmasın, benim için dışım birdir’’ diyerek sözlerine başladı. Sonra Kayserispor’da şimdiye kadar hizmet eden yöneticilere teşekkür  ederek‘’ Kayserispor gibi önemli bir marka için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız. Kayserispor 2 yılda 3  kongre yaptığı için, sahipsiz kalmasın diye Sedat Kılınç kardeşimizi aday yaptık. Sonra gelişmeler oldu ve  adaylıktan çekildi. Erol Bedir listesini rahat yapsın, çalışma arkadaşlarını seçsin  diye, listede Sedat Kılınç ve ekibinden kimse yer almadı. Sedat Kılınç’I kutluyorum. Ben Kayserispor’un tüm deplasman dahil maçlarına giden bir kardeşiniz olarak söylüyorum, şimdi kongre biter gülerek, el sıkışarak buradan ayrılırız. Ama, kulübün kaygısı, Erol Bedir’in omuzlarına kalır. Buradan öneriyorum, gelin 3 milyon Kayserilinin katılacağı ‘’ Tam-38 Kayserispor’’ kampanyası yapalım.’’diye konuşmasını  sonlandırdı. Eski bakan Taner Yıldız’da Kayserispor’a kimsenin kayıtsız kalamayacağını gelirterek Boydak Holding ve Şeker Fabrikasına  mali desteklerinden dolayı teşekkür etti. Büyükşehir Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç’ta nokta atışı yaparak ‘’ Biz az konuşur, çok iş yaparız’’  diyerek, Kayserispor konusundaki girişimleri kamuoyunu gereksiz yere meşgul etmeme adına tek tek anlatmadıklarını belirtti.
Eski bakan ve AK Parti Kayseri milletvekili Mustafa Elitaş ve MHP Kayseri milletvekili İsmail Özdemir’de genel kurula telgraf göndererek,başarı diledi.
Kayserispor kongresi  akşamı yapılan toplantıya Vali Şehmus Günaydın, milletvekillleri, belediye başkanları ve Erol Bedir katıldı. Mali kaynaklar, yapılacaklar tek tek ele alındı. Anlaşılan bu çalışmalar sonuç alıcı biçimde Memduh başkanında söylediği gibi davul-zurna çalınarak yürütülmeyecek…Sessiz ve derinden,nokta atışlar yapılacak… Kayserispor kongresi şunu gösterdiki,sarı kırmızılı kulüp sahipsiz değil… AK Partisiyle, MHP’siyle, siyaset üstü tutularak, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden,bu şehrin bir değeri olarak yüceltilecek… Kayserispor’un başarısı da üzüntüsü de herkesin ortak kaygısı olacak… Baki Ersoy, 3 milyon Kayserili sözününün üstüne basa basa söylediği gibi ‘’ Ben Yozgatlıyım. Erol başkan Erzurum’lu. Göreve talip olan başkan adaylığından son anda çekilen Sedat Kılınç ise Elazığlı… Laf olsun diye söylemiyorum, ama hepimiz Kayseriliyiz. Kayserisporluyuz.’’ Önemli bir cümle…Kim hangi kentte doğacağına karar veremiyor… İnsanlar arasında ayrım yapmak, Kayserililiğini tartışmak kimsenin haddine değil…Kayseri için, Kayserispor için kim hizmet ediyorsa,o Kayserilidir… Kayserispor kimsenin babasının malı değil…Kayserispor üzerinden kimse hesaplaşmaya kalkmasın…Kişisel istekler, arzuları,mızıkçılık, ben yaptım oldu,fitne ve feseta yönelik sözler  bir kenara atılsın…Şimdi kayserispor’un gündemi, iç transfer, dış transfer, teknik kadro, kamp dönemi, hazırlık maçları olmalı… Her şerden bier hayır doğar… Birileri Kayserispor’u ters köşeyapmak isterken, bilmeden, istemeden sarı kırmızılı camiayı kenetledi,bütünleştirdi… Eleştiri elbette olacaktır…Ama bu eleştiriler yapıcı olmalı,. Yol gösterici olmalı.. Destek yerine köstek anlayışı  asla kabul edilemez…Bu duygularla, 2019-20 sezonunda başarılar BÜYÜK KAYSERİSPOR ve ona şeksiz, şüphesiz  gönül verenler…

 

Diğer Makaleler