Oktay ENSARİ

KAYSERİSPOR VE SİYASİ YANSIMALAR

Hes Kablo Kayserispor için son maçlar örnek verilip, iç çekişmeler örnek gösterilip, bir çok olumsuzluk nedeniyle 'kendim ettim, kendim buldum' denebilir.

Bunların tümü Kayserispor'un aile içi, yani kendi içsel sorunudur. Ancak Ç. Rizespor maçında Campanharo'nun kasıtlı ikinci sarı kartla atılması ve topsuz alandaki faul atışı sonrası ev sahibinin attığı golle galip gelmesi, Konyaspor'un son iki maçta iki şampiyonluk adayını farklı skorlarla yenmesi bir tesadüf değildir.

Kayserispor'u MHK ile sürekli ezen TFF, Trabzon maçında vermdeii 3 net gol pozisyonu ve penaltı ile tarihe geçen 'proje hakem' Cüneyt Çakır'la bu sezon oynanan 3 perdelik komediye son noktayı koydu.  

Maç sırasında tribündeki bir avuç yönetici ile biz basın mensupları hatta Trabzonlu yöneticilerin bile gördüğünü maalesef ne Cüneyt Çakır, ne yan hakemleri ne de VAR hakemi Halil Umut Meler görmedi, görmek istemedi.

Ağaların istediği oldu, senaryo gerçekleşti ve Ç. Rizsepor ile Denizlispor ligde kaldı. Son maçı sonuna kadar hak eden Kayserispor, dost kazığı yediği Trabzon maçını rakibe değil, Cüneyt Çakır'a kaybetti.

Maç sonrası tv yorumcuları, eski hakemlerin değerlendirmeleri ve sosyal medya, koro halinde Kayserispor'un 2 net golü ve penaltısının verilmediğin söyledi, yazdı, çizdi ama nafile..

Şimdi Kayserispor'la ilgili düşüncelerimi önümüzdeki günlerde kelime kelime yazacağım. Yazacağım ki bu şehir kendine ihanet edenleri, kandıranları öğrensin. Bu şimdilik burada dursun.

Gelelim TFF'ye ve yarattığı siyasi, ekonomik etkilere.. Öncelikle bu sezonda 4 büyükler olarak bilinen Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve hele hele Trabzonspor hiç memnun değil. Onlar da hakem hataları ve siyasi baskı nedeniyle şampiyonluğun Başakşehir'e verilmesinden şikâyetçi. Kayserili, Malatyalı ve Ankaralılarda öyle. Şampiyon ve küme düşecek takımların TFF ve MHK ile belirlendiği düşüncesinde ve isyandalar.

Başta Kayserispor'un küme düşürülmesi olmak üzere TFF'nin masa başındaki proje uygulamalarını elbette bir siyasi karşılığı olacaktır ! Haksızlıktan dönülmezse bu tepkiler sandıkta oylara yansıyacak. Bunu kimse göz ardı etmesin. Öngörülerime, tepkilere, sosyal medyaya bakarak Kayserili de Malatyalı da Ankaralı da üç büyüklerin taraftarı da elbette bunun hesabını bir şekilde sorar diye düşünüyorum

O nedenle haftalardır, bu şehrin siyasilerini parti farkı gözetmeksizin göreve çağırdım, durdum. Kayserispor'a lobi anlamında sahip çıkın diye avaz avaz bağırdım, bağırdık. Bu şehrin parti farkı ayırmaksızın siyasileri, olur olmaz şeylerde bildiri yayınlayıp, açıklama yaparken,şimdi,bu haksızlık, Kayseri şehrine oynanan ekonomik, ticari, sosyal hayşatını direkt etkileyecek bu düşürülmeye 'Biz Kayserispor'un hakkını savunmayız, gücümüz yetmiyor' diyorlarsa, tüm şehre yapılan bu haksızlığa,kirli oyuna sessiz kalırlarsa, tepki verip, sonuç odaklı girişimde bulunmazlarsa, göz göre göre sahada ve masa başında küme düşürülen Kayserisporumuzun kızgın, öfkeli, on binlerin oylarına yansıyacak sonuçlara katlanırlar.

Şimdi ses yükseltme, kınama, Kayserispor'un durumuna çare buma, haksızlığı giderme zamanı. Benden hatırlatması ve duyurması..

Seçimlerde Gönül gönül diye tutturanlar, gönül almayı kendine dustur edinenler kandırıldığını, aldatıldığını, bile bile küme düşürüldüğünü düşünen, tepkileri ayyuka çıkan Kayserililerin , Malatyalının ve Ankaralının gönlünü anca bu kirli sezonda küme düşme kararını yok sayarak giderebilirler..

Diğer Makaleler