KGC'den çağrı: "Mecbur kalmadıkça yüz yüze basın toplantısı yapmayın"

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu şehrimizdeki  tüm resmi kurum ve kuruluşlar ile, siyasi partiler meslek örgütleri ve STK yöneticilerine zorunlu olmadıkça yüz yüze basın toplantıları yapmama çağrısında bulundu.

Veli Altınkaya başkanlığında toplanan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun oybirliği ile aldığı karar doğrultusunda yaptığı çağrı şöyle:

Kayseri’deki tüm resmi kurum-kuruluş, siyasi parti, meslek örgütü ve STK yöneticilerine çağrımızdır:

Bilindiği gibi Covid-19 salgınında bulaş sayıları Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri’de de artmaktadır. Bu çerçevede hükümetimiz bir dizi kısıtlama kararları almıştır. Bu durumda sahada çalışan ve özveri ile haber takibi yapan gazeteci arkadaşlarımızın sağlığını da önemsemeliyiz. Şehrimizde de bazı meslektaşlarımız haber takibi yapmak için gittikleri  toplantı ve etkinliklerde  Covid-19 virüsüne yakalanmış olup  halen tedavi ve karantinaları sürmektedir. İçinde bulunduğumuz olağanüstü koşullar nedeniyle  yüz yüze basın toplantısı, açıklama ve benzeri etkinlikler  yerine, mesaj ve açıklamalarınızı  internet üzerinden dijital ortamda  ya da e posta yoluyla  yapmanızı, yazı ses ve görüntü içeren güncel materyallerinizi  de bu yollarla basın kuruluşlarına iletmenizi arzu ediyoruz. Tüm meslekler gibi gazetecilerin de korunması adına bu çağrımıza hassasiyet gösterileceğine inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz.”

Diğer Haberler