KGC Başkanı Kösedağ ''Meydanları dolduran her kesimden insan, dünyaya örnek bir direniş sergilemiştir.''

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Metin Kösedağ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kösedağ mesajında, darbe girişimiyle Türkiye'de bir infial oluşturulmaya çalışıldığına işaret ederek, Türk milletinin o akşam gösterdiği iradeyle darbeci zihniyeti tarihin derinliklerine gömdüğünü ifade etti.

Türk halkının özgür iradesiyle seçilmiş hükümetlere karşı darbe girişimlerinin artık tarihe karıştığına inandığını belirten Kösedağ, şunları kaydetti:

"Demokrasinin kesintiye uğramaması, Türkiye halkının hür iradesiyle seçilmiş hükümetin silah zoruyla alaşağı edilmemesi için tankların önüne dikilen, meydanları dolduran her kesimden insan, dünyaya örnek bir direniş sergilemiştir. Her ne kadar darbeciler Türk Silahlı Kuvvetleri içinden çıksa da Genelkurmay Başkanlığından başlayarak değişik kademelerdeki mensuplarının, emniyet teşkilatı, diğer güvenlik birimleri ve halkın kahramanca direnmeleri sayesinde Türkiye büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür.”

Medyanın da hain sürece karşı milli birlik ve beraberliğin tesisi konusunda üzerine düşeni yaptığının altını çizen Kösedağ, "Günümüzde dördüncü kuvvet olarak kabul edilen medya, gerek 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde gerekse sonrasında yaptığı yayınlarla vatanın birliği, bütünlüğü ve milletinin beraberliğinden yana tavır almıştır. Seçilmişlerden yana olmuştur. Olması gerekeni yapmıştır." ifadelerini kullandı.

 

Diğer Haberler