Saadet Partisi Kadın Kolları’ndan su tasarrufu vurgusu

Yaşanan kuraklık dolayısıyla Saadet Partisi tarafından ‘Bir Damla Tasarruf’ kampanyası başlatıldı.

Kampanya hakkında konuşan Saadet Partisi Kayseri Kadın Kolları Başkanı Fatma Kara “Su hayattır, hayatın ana kaynağı, tüm canlıların vazgeçilmezidir. Susuz bir gelecek düşünülemez. Su rezervlerinin giderek azalıyor olması, tüm insanlık için olağanüstü hal ilan edecek kadar mühim bir meseledir.” diye konuştu.

Suyun tasarrufu konusunda toplumun her kesiminin bilinçli davranması gerektiğini vurgulayan Fatma Kara “Bir Damla Tasarruf’ sloganı ile tüm yetkili kurumları, STK’ları, vatandaşlarımızı suyu daha bilinçli kullanarak, tasarruf etmeye çağırıyoruz. Evimizde, işimizde, kurumlarımızda, tarım arazilerimizde yapacağımız bilinçli kullanım, tonlarca suyun kazanımı anlamına gelecektir.” ifadelerini kullandı.

Su israfından etkilenenin sadece insanların olmadığını, hayvanların, bitkilerin ve doğanın tamamen bu israftan etkilendiğinin altını çizen Kara; Bunun sebebinin de yanlış kullanım olduğunu hatırlatarak “Su kaynaklarımızın azalması doğa olayları ile ilgili olduğu kadar, su tüketiminin bilinçsizliği ve yanlış kullanımı ile de alakalıdır. Bilinçli şekilde yapılacak su tasarrufu, tüm canlılar için atılacak çok önemli bir adımdır.” diye konuştu.

“Bir Damla Tasarruf” çağrılarına destek olan her vatandaşın katkılarını yansıtmak adına aylık faturalarında kıyaslama yapmalarını ve Kadın Kolları ile paylaşmalarını talep eden Kara, böylece bir tasarruf adımı ile neler yapılabileceğini, neler kazanabileceğini görmeyi hedeflediklerini belirtti. Tüm vatandaşları kampanyaya destek vermeye davet eden Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Kara, “Hep birlikte el ele verip, bilinçli hareket ederek geleceğimizi kurtarabiliriz. Sizler de, tasarruf için bir adım atın” dedi.

Diğer Haberler