Oktay ENSARİ

SAVULUN CÜNEYTTTT GELİYOR

"Olmak ya da olmamak" maçına Kayserispor, takımını son haftada gördüğü keyfi kırmızı kart ile yalnız bırakan Mensah dışında full kadro ile çıktı.

Trabzonspor'da şampiyonluk umutlarını bir başka bahara bırakmasına karşın, konuk ekibe can derdine düşmüş Kayserispor'a tam kadrodan oluşan on biri sahaya sürmüştü.

Orta hakem Cüneyt Çakır, protestoları uzun sürünce dinledi ama VAR Kravets'in attığı 2. şutta çizgiyi çekmedi ve topu çizgi dışı değerlendirdi. Kayserispor ilk yarıda son vvuruşlarda etkili olamadı.

52. dakikada Kravets'in son dokunuşunu yine mıcırıklı bir kararla devam ettiren Cüneyt Çakır, bu kez Uğurcan'ın Pedro'ya yaptığı penaltıda görme özürlü şarkıcı Metin Şentürk'ü adeta nazire yaptı ve penaltıyı afiyetle yedi. VAR'da ise hakem Halil Umut Meler'de Kravets'in her iki pozisyonunda kaleye varsayılan çizgiyi bile çekmedi.

61. dakikada Trabzon'un plaka numarasını taşıyan dakikada Sörloth'un kaleciden dönen topunu Novak tamamladı ve konuk ekip 1-0 öne geçti.

80. dakikada yine Cüneyt Çakır bire bir kola çarpan topta penaltı yerine devam dedi. 83. dakikada Pedro skoru 1-1 yaptı. 

Uzatmada ise Sörloth Trabzonspor adına ikinci golü kaydederek, skoru tayin etti.

Orta hakem Cüneyt Çakır ve VAR hakemi Halil Umut Meler 2 çizgiyi geçen golü görmezden gelip, 1 net penaltıyı vermedi. 

Ayıptır, yazıktır, günahtır. Cüneyt Hoca'ya yakışmadı.Hani Türk filmlerinde baş aktör Cüneyt Arkın'ın "Savulun Cüneyttt geliyor" repliği vardı ya... Evet sahneye son olarak sen çıktın ve Kayserispor'u satır satır doğradın.

Diğer Makaleler