Talas’ta müteahhitler sınıfta kaldı

Kayseri’yi dün gece kasıp kavuran fırtına en çok Talas ilçesindeki binalara zarar verirken önemli bir gerçeği de ortaya koydu

Kayseri’yi dün gece kasıp kavuran fırtına en çok Talas ilçesindeki binalara zarar verirken önemli bir gerçeği de ortaya koydu. Son yıllarda müteahhitlerin çok katlı bina dikmek için birbirleriyle yarıştığı Talas'ta dün gece ki doğa olayı ile binalar tel tel döküldü.

Çatılar, bacalar, pencereler, kapılar yerlerinden söküldü. Milyonlarca liradan satılan evlerin, binaların sağlamlığı bu fırtına ile test edildi. Hiç kimse fırtınanın hızına sığınıp mazeret üretmesin. Gerçek gün gibi ortada.

Sorumsuz müteahhitlere biri dur desin!

Yıkılan, dökülen binalarda ve iş yerlerinde sorumsuz müteahhitlerin hiç suçu yok demeye kimse kalkışmasın. Bina yapı denetimi demek ki özde değil, sözde yapılıyor. Tablo ortada. Allah korusun bir depremde Kayseri’nin hele hele Talas’ın halini düşünemiyoruz.

Can kaybı olmaması büyük şans

Şayet dün yaşanan fırtınada can kaybı olmamışsa Kayseri için büyük şans oldu. Kayseri Telgraf olarak bu konuda kentin tüm yetkililerini uyarıyor, KAYİM-DER’i (Kayseri İmar İnşaat Müteahhitleri Derneği) de zarar gören binaları tepeden tırnağa incelemeye davet ediyoruz.

Diğer Haberler