Vali Çiçek’ten Başkan Büyükkılıç’a ve Kayserililere teşekkür

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş deprem bölgesinde koordinatörlük görevi yürüten Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, Vali Çiçek’e her zaman yanlarında olduklarını söylerken, Vali Çiçek de Büyükkılıç’a ve Kayserililere teşekkür etti.
 
 
6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 9 saat arayla meydana gelen iki büyük deprem, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde yıkıma sebep oldu. Depremin üzerinden 10 gün geride kaldı ve bölgede arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Deprem bölgelerini ziyaret eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, beraberindeki heyet ile Kahramanmaraş deprem bölgesinde koordinatörlük görevi yürüten Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i AFAD Mobil Afet Etüt Merkezi’nde ziyaret etti.
 
‘BÖYLE BİR ŞEHRİN VALİSİ OLMAKTAN DOLAYI ÇOK BÜYÜK ONUR DUYUYORUM’
 
Kayseri Büyükşehir Belediyesi önderliğinde 16 ilçe belediyesinin yardım olup Kahramanmaraş’a yağdığını belirten Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Kayseri’ye ilk geldiğim günden beri söylüyorum Kayseri Büyükşehir Belediyesi önderliğinde 16 belediye buraya yardım oldu yağdı adeta. Böyle bir şehrin valisi olmaktan dolayı çok büyük onur duyuyorum” dedi.
 
Bütün belediyelerin yollara çıktığını, sokakların gönüllü dolu olduğunu söyleyen Vali Çiçek, “Kimse yok mu demeden bütün arkadaşlarımız, bütün belediyelerimiz yollara çıktı. Gönüllülerle dolu sokaklar. Her enkaz başında birisi çevirip Sayın Valim ben Kayseriliyim, buraya yardıma koştum diyor. Biz inşallah birlik ve beraberlik içerisinde burayı bir an önce ayağa kaldıracağız. Kahramanmaraş’la Kayseri’nin dostluğunu ezelden beri bilirdim ama bu afet bizi üzmekle beraber, Kayserililerin inşallah buraya desteğiyle çok büyük bir kardeşlik köprüsü, iki şehir arasında, kurulmuş olacak. Şu an bildiğim kadarıyla birçok aile Kahramanmaraş’tan Kayseri’ye geldi. Onlarla da en iyi şekilde belediyelerimiz, kurumlarımız ilgileniyorlar. Buradaki birçok insan da Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne, ilçe belediyelerimize minnettarlar. Allah, bütün belediyelerimizden Büyükşehir Belediyemizin şahsında razı olsun. Kayserililere, Allah onlardan razı olsun diye selam söylemek istiyorum. Şu bulunduğumuz alanın bile içme suyundan kanalizasyonuna kadar Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından takip edilmekte. Bu da bizi çok mutlu ediyor” şeklinde konuştu. 
 
 
Var güçleri ve büyük bir özveriyle deprem bölgeleri ve Kahramanmaraş’ın koordinatörlük görevini yürüten Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in yanında olduklarını dile getiren Büyükkılıç, “Kadirşinas dostumuz, değerli valimizin tüm belediyelerimizle birlikte, tüm sivil toplum teşkilatları, odalarımızla, hemşehrilerimizle burada tabi ki destekleme konusunda da biz her zaman yanında olacağımızı bir kez daha beyan ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler