Oktay ENSARİ

BAYRAM HOCA'NIN ARMAĞANI

Hes Kablo Kayserispor maça Alanyaspor yenilgisi sonrası farklı bir on birle başladı. Defansta Sapunaru yine yoktu. Solda Lopes, solda Yasir, stoperde Kolovetsios ve çok eleştirilen Attamah vardı. Orta saha Hasan Hüseyin, Gustavo ve Lenon ,forvet ise Muğdat ,Kanga, İlhan Parlak'tan oluşmuşu.

Bayram Bektaş Hoca, hücum gücü yüksek bir on bire yer verirken, hamle oyuncusu olarak Pedro, Emre, Ackah, Kvrziç, Ömer, Sapuaru, İlhan Depe yedekte bekliyordu .

Maçın ilk 15 dakikasında Erzurumspor, Kayserispor'u adeta kendi alanına hapsetti. 41. Dakikada Erzurumspor Rashad Muhammed ile Attamah'ın hatasını değerlendirdi ve takımını deplasmanda öne geçirdi 1-0.

İlk yarının son dakikasındaki Erzurum golü ile kendi evinde inanılmaz baskı gören, oyun kuramayan pas yapamayan Kayserispor, konuk ekibe boyun eğdi 0-2

İkinci yarıya Kayserispor Sapunaru ve Pedro ile başlarken, biraz olsun bu değişikliklerle oyuna denge getirdi, sağlı sollu ataklar yapmaya başladı .

Zoran'ın da girişi ile Kayserispor ideal on birine kavuşurken Erzurumspor maçı kilitledi.

Erzurumsporlu oyuncular her pozisyonda yatıp, dakika geçirirken son dakika golü ile konuk takım 3 puanı 3 golle aldı.

Daha doğrusu, ikinci yarıdaki on biri ilk yarıda sahaya sürmeyen Bayram Bektaş hoca galibiyeti konuk ekibe bayram müjdesi gibi hediye etti. Zor dostum zor…

Diğer Makaleler