“Ağustos’ta açılması gereken hastane bu hâlde”

Cumhuriyet Halk Partililer, Ağustos ayında hizmete gireceği söylenen Develi Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Yüklenici firmanın işi bıraktığı hastane inşaatında alt yüklenicilerin de paralarını alamadığı için işe bırakmaya hazırlandıklarına tanıklık eden CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Para bitmiş, paranın nereye harcandığı bilinmiyor. Seçim döneminde bahsedilen zengin ortak gelmiş, Develili’nin cebindeki alıp gitmiş, Develi bunu hak etmiyor” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, CHP Develi İlçe Başkanı Yusuf Bulut ile il ve ilçe yöneticileri Develi Devlet Hastanesi’nde çalışmaları yerinde izledi. Develi Devlet Hastanesi’nin inşaatında asma tavan işlerini  yapan alt yüklenici ile karşılaşan CHP’liler inşaatın durumuyla ilgili sordukları soruya, “Bize, ‘Artık malzeme getirmeyin’ dediler. Zaten içeride 900 bin lira alacağımız var. Bizim de 400 bin lira malzeme aldığımız yerlere borcumuz var. Bunun karşılığında sıralı çekler yazdık. Paramızı alamadığımız için çeklerimiz yazılmasın diye önce kendi evimi, sonra oğlumun evini ipotek edip, kredi çektim. Bundan önceki çeklerimi ödedim. Ama bundan sonra ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi. Söz konusu kişi diğer alt yüklenicilerin de getirdikleri malzemeleri geri götürdüklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Ağustos ayında bitirileceği belirtilen Develi Devlet Hastanesi’nde söz verilen tarihin üzerinden yaklaşık 3,5 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen hastanenin açılmadığını ifade ederek, şunları söyledi: “Hastanenin Ağustos ayında bitirileceği sözü verilmişti. AK Parti Milletvekili Sayın İsmail Tamer hastanenin Ağustos ayında açılacağını ilk ameliyatı da kendisinin yapacağını söylemişti. Ağustos geçti, Eylül geçti, Ekim geçti, Kasım’ın ortasına geldik ama hala hastane açılmadı. Görülen o ki, daha da uzunca bir süre açılmayacak. Biz Develi halkının haklarını savunmak için buradayız. Asma tavan işlerini yapan ağabey ile konuştuk, ‘Artık malzeme getirmeyin, bu halde bırakın gidin’ demişler. Para bitmiş, paranın nereye harcandığı bilinmiyor. Seçim döneminde bahsedilen zengin ortak gelmiş, Develili’nin cebindeki alıp gitmiş, Develi bunu hak etmiyor.

Diğer Haberler