CHP’li Genç, Hacılar ve Felahiye’nin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, TBMM’de yaptığı konuşmada Hacılar ve Felahiye ilçelerinin sorunlarını gündeme getirdi. Hacılar-Erciyes yolunun “ölüm yolu” olarak anıldığını belirten Genç, “Daha fazla can kaybı yaşanmadan Hacılar-Erciyes yolunun güvenli hale getirilmesi ve gerekli çalışmaların başlatılması gerekmektedir” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç, bugün TBMM Genel Kurul’unda yaptığı konuşmada Kayseri’nin Hacılar ve Felahiye ilçelerindeki sorunları Meclis gündemine taşıdı.

Genç, konuşmasında şunları kaydetti:

“Hacılar ilçemizin Erciyes yolunda yıllardır onlarca ölümlü kaza meydana gelmiş olup, maalesef yol üzerinde hiçbir iyileştirme çalışması yapılmamıştır. Vatandaşlarımızın "ölüm yolu" olarak adlandırdığı bu yol için 2021 yılında başlatılan projede ne yazık ki bugüne kadar hiçbir adım atılmamıştır. Daha fazla can kaybı yaşanmadan Hacılar-Erciyes yolunun güvenli hale getirilmesi ve gerekli çalışmaların başlatılması gerekmektedir.

Diğer bir önemli konu ise Felahiye ilçemizde yıllardır sözü verilen ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Göğdere yolu, adeta yılan hikayesine dönmüş durumda. Bu yolun yapımının sürekli ertelenmesi, yurttaşlarımızın mağduriyetine neden olurken bölgenin potansiyelini kullanmaktan da alıkoymaktadır. Vatandaşlarımız bir an önce Göğdere yolunun yapılması için gerekli adımların atılmasını bekliyor.”

Diğer Haberler