Ataş, Kayseri'deki ulaşım zammını eleştirdi

İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, ulaşıma yapılan zamları Meclis gündemine taşıdı. Vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekmeye devam eden Milletvekili Ataş, AKP iktidarına zamların geri alınması yönünde çağrı yaptı.

Milletvekili Dursun Ataş, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi geçen hafta toplu taşıma ücretine yaklaşık yüzde 30 zam yapmıştır. Bu zamla Kayseri Büyükşehir Belediyesi ulaşıma bir yıl içinde 3’üncü zammını yapmıştır. Her ne kadar gerçekten uzak olsa da iktidarın ‘Enflasyonun boynunu kırdık’ dediği, enflasyonu baskılamak için market ve restoranlara ‘Fiyat sabitleyin’ diye baskı yaptığı bir ortamda yapılan bu zamlar kabul edilemez, derhâl geri alınmalıdır” diye konuştu.

Vatandaşın Ak Parti’den de zamlarından da bıktığını dile getiren İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı konuşmada şunları söyledi: Muhalefet belediyelere gelince “Su ve taşıma ücretlerini düşürün.” diye baskı yapan iktidar söz konusu kendi belediyeleri olunca zam üstüne zam yapmaktadır. Kayserililer sizden de gönül belediyeciliğinizden de peşi sıra yaptığınız bu zamlardan da bıktı usandı artık ama buradan Kayserili hemşehrilerime sesleniyorum; müsterih olun çünkü ilk seçimde bu iktidar gidecek, o sene bu sene.

Diğer Haberler