Başkan Varol'dan '5 Aralık Mühendisler Günü' açıklaması

Makina Mühendisleri Odası Kayseri şube Başkanı Süleyman Varol, '5 Aralık Mühendisler Günü' münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Varol açıklamasında şunları kaydetti; "5 Aralık tarihi yaşantımızı kolaylaştıran ve rahat yaşamamızı sağlayan birçok alanda sorumluluk üstlenen Mühendislerin Günüdür.

İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden olan mühendislik, medeniyetlerin çağdaş toplumlar seviyesine gelmesinde en önemli rolü üstlenerek, geleceğimizi inşa etmektedir. Ülkenin gelişme ve teknolojik altyapısının güçlenmesinde en önemli rolü mühendislerin, insanların her türlü ihtiyacını karşılamaya dayalı çeşitli çalışmaları ile hayatımızda olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Mühendisliğe ve mühendise gerekli önemi göstermiş olan toplumlar yaşadıkları ülkelerin refah seviyesine de önemli ölçüde katkıda bulunmaktadırlar. Bilgi ve teknoloji üretiminde ve bunların günlük hayatta uygulanmasından sorumlu olan mühendisler yapmış oldukları çalışmalar ile yerli üretim ve teknolojinin gelişmesiyle ülkelerini her zaman daha ileriye taşımıştır, taşıyacaktır da. Dolayısıyla da böyle önemli bir misyonu üstlenebilecek kimliğe sahip olan mühendislerin, toplum içerisinde gerekli önemi görmelidirler.


Görevimiz insanların ve toplumun sorunlarına, ihtiyaçlarına teknik çözümler sunarak hizmet etmektir. Ülkemiz de her daim katma değer sağlayacak mühendise ihtiyaç vardır. Biz Mühendisler dün olduğu gibi bugünde elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bunun bilincinde olarak mesleğimizi icra etmeye gayret ediyor, yeni mühendis arkadaşlarımıza yol göstermeye çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta değerli üyelerimiz olmak üzere bütün meslektaşlarımın 5 Aralık Mühendisler gününü en içten dileklerimle kutluyorum."

Diğer Haberler