Oktay ENSARİ

ŞİMDİ KAYSERİSPOR İÇİN BİRLİK OLMA ZAMANI

Kayserispor- Trabzonspor maçı sonrası, Süper Lig'de oynanan ayak oyunları ve  Rizeli proje hakem Cüneyt Özdemir tarafından sarı kırmızılı takımın trajik bir şekilde küme düşmesi Kayserilileri kızdırmış, öfkelendirmişti.

Bunun doğal sonucu olarak parti farkı gözetmeksizin Kayserili siyasilere çağrıda bulunmuş, 1966 yılında kurulmuş bu güzide kulübe sahip çıkılmasını masa başında, ayak oyunlarına kurban edilmemesi ve bu sezon pandemi de göz önüne alınarak Süper ligde küme düşmesinin kaldırılmasını isteyen yazılar yazmıştım. 

Kayserispor’u emanet ettiğimiz kadın başkan Berna Gözbaşı, "Kadının fendi erkeği yendi" örneği Kulüpler Birliğinde Kayserispor’un hakkını sonuna kadar hatta  sinirlenip, toplantıyı yarıda bırakacak kadar ateşli şekilde savundu.

Berna Hanımın unutulmayacak, zihinlere kazınacak bu girişirimlerinin yanı sıra, politik anlamda, ağırlıklı olarak Sayın Mehmet Özhaseki’nin başkentte yürüttüğü siyasi çabalar, Kayserililerin haksızlığa direnen öfkeli seslerini külliyeye kadar ulaştırdı.

Özhaseki’nin sessiz ve derinden yürüttüğü bu çabalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ulaştı. Sonrasında TFF başkanı ve üyeleri ile Gençlik ve Spor bakanı ile telefon diplomasisi yürütüldü. Keza, Malatyalı, Ankaralı  siyasilerin ve futbol adamlarının da kulis ve lobi çalışmalarını göz ardı etmemek gerek.

Şimdi, Kayserispor’umuz yeniden süper ligde… Deyim yerindeyse ile ölümü gördük, sıtmaya razı olduk.

Şimdi kenetlenme, barışma, ortak akıl zamanı… Kadın başkan Berna Gözbaşı’ya kerhen değil, resmen destek zamanı…

Bu şehrin milletvekillerinin, şehrin valisinin, belediye başkanı, oda başkanları, Kayserispor’a hizmet veren, hayatta olan başkanları, kentteki sporla ilgili kuruluşların başkanları, Kayserispor’un fahri başkanı Mehmet Özhaseki başkanlığında bayram sonrası bir araya gelip, huzur, barış ve kardeşlik içinde Kayserispor için neler yapılacak, neler yapılmalı  buna karar verip strateji belirlemeli. Yoksa eski tas eski hamam, kavga gürültü  sürecekse, Berna başkan yalnız bırakılacaksa, Kayseri deyimi ile bu iş para kazanmaz. 

SON SÖZ ; Gelin, bir olalım, iri olalım, diri olalım...

 

İŞTE MART AYINDAKİ O YAZI; 

https://www.kayseritelgraf.com/-madem-koronavirus-var-ligden-dusme-kalksin-_h7921.html

Diğer Makaleler